• Pamětní medaile k narození miminka i ke svatbě

    10.4.2015
  • Výroba pamětních medailí má velmi dlouhou tradici, která sahá až do 15. století. Pamětní medaile jsou raženy za různými účely, většinou jako památka na určitou významnou událost, osobu nebo určité místo.

    Není to tedy pouze medaile, kterou si představíte jako cenu za vítězství v nějaké soutěži. Pamětní medaile není určena k investičním účelům, ale spíše jako připomínka na hezkou životní událost. Právě proto ji často zákazníci volí jako dárek k těm nejvýznamnějším dnům v životě člověka, kterými bezesporu jsou narození dítěte nebo vstoupení do manželského svazku. Vyražený motiv medaile je čistě na vás, proto má dárek i osobní hodnotu. Můžete si ve spolupráci s naším grafikem navrhnout motiv děťátka s jeho jménem a datem narození. Hodnota těchto medailí pak záleží na kovu, z kterého jsou vyhotoveny, a časem se jejich hodnota prohlubuje.


    Pamětní medaile jsou raženy různými způsoby. Nejstarší je výroba litím, která má původ již ve starém Egyptě, kde odlévali tímto způsobem mince. Další metodou je ruční ražba, kdy pregéř zhotoví dle návrhu grafika raznice a poté medaili z každé strany ručně vyrazí. Tento tradiční způsob výroby ovládají právě naši raziči, kteří se tomuto bez nadsázky razičskému umění věnují dlouhá léta. Pokud tedy hledáte vhodný a hodnotný dárek ke krásné události, neváhejte nás kontaktovat.